Przeczytaj wyróżnione fragmenty tekstu i powiedz jakie emocje

Pobierz

Barbary Gawryluk (fragment powieści "Moje Bullerbyn").. O czym świadczą te uczucia?. Wartości zwracane przez te funkcje zależą od domyślnego ustawienia języka komputera w sposób następujący: Funkcja FRAGMENT .Przeczytaj podany fragment tekstu i wyjaśnij, jaką funkcję pełni powtórzenie zaimka żaden.. Powiedz, mój bracie, jakiegoś ty rodu?Zwracam się do was kapłani nauczyciele sędziowie artyści szewcy lekarze referenci i do ciebie mój ojcze Wysłuchajcie mnie.. .Przeczytaj wyróżnione fragmenty tekstu i powiedz, jakie emocje towarzyszyłybabci podczas rozmowy z Agnieszką i Antkiem.. → Wyróżnione fragmenty ukierunkują Twoje odczytanie .Przeczytaj fragment wspomnień Tadeusza Konwickiego.. Zapisz odpowiedzi tutaj lub w zeszycie.Przeczytaj wiersz P. b) Zacytuj wypowiedź zawierającą prowokację.Przeczytaj tekst i odpowiedz na pytania Emocje a uczucia Emocje i uczucia określają znaczenie jakie człowiek ma sam dla siebie.. Ilość strzałek jest przypadkowa.. Jakie twe miano?. Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.. Zinterpretuj wiersz - uw z ględnij zagadnienia: do jakiego tekstu nawiązuje autor, dlaczego łączy wydarzenia opisane w obu tekstach, jaką zasadę kompozycyjn ą wykorzystał poeta.RELIGIA 1 gim..

Przeczytaj końcowy fragment tekstu i wyjaśnij jego znaczenie.

- Wiersz Genesis - Cytaty.info.Usiadła na brzegu łóżka obok Mamy Muminka i powiedziała: - Teatr to nie jest ani salon, ani też przystań dla statków.. •Jak rozmówcy zachowują się względem siebie?. […] Wy, w - Pytania i odpowiedzi - Język polski .Przeczytaj tekst "Wszystko jest inaczej!". Relacja staruszka, str. 264-265 3.. → Czytaj wiersz uważnie, bez pośpiechu, nawet kilka razy.. •Jakie emocje towarzyszą rozmowie i jak są wyrażane?. Jakim językiem napisana jest ta karta z pamiętnika?. Zawierają tekst w "balonikach mowy".. Na podstawie fragmentów , zapisz jakie reakcje budzą działania Nikoli Tesli wśród mieszkańców okolic Colorado Springs- podziw czy raczej obawę przed niebezpieczeństwem.Jakie uczucia i emocje towarzyszą Calvinowi?. Kto w tekście opowiada o wydarzeniach, a kto jest jego głównym bohaterem?. przeczytaj → "Calvin i Hobbes" to kategoria prac, które nazywamy paskami komiksowymi (comic streap art).. Przeczytaj fragment powieści "Tomek na wojennej ścieżce" Alfreda Szklarskiego.. Wyszukaj w tekście informacje na ten temat.. Wskaż tę , która imponuje ci .. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Przeczytaj uważnie tekst, a następnie odpowiedz na pytania.. Jakie grzechy wypomina Bóg ludowi Przymierza ?.

Przeczytaj odpowiednie fragmenty tekstu.

Zdaje się, że cię kiedyś widziałem w tej stronie.. Warunki życia przytłaczają bolesnym ciężarem.. Powiedz, jakie emocje towarzyszyły widzom pokazów filmowych.. Macierzyńskiego pt. ,, Stworzenie KL Auschwitz " (P 267).. Cel lekcji- analizuję postawy wobec cierpienia, wymieniam najważniejsze cechy bohaterów i umiem je uzasadnić, znam cechy powieści historycznej, określam, jakie emocje wywołała lekturaKliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ 7. a) Przeczytaj tekst i wskaź w nim wypowiedzenia wykrzyknikowe.. Barbary Gawryluk (fragment powieści "Moje Bullerbyn").. O czym świadczą te uczucia?. Paski są pisane i rysowane przez artystę .Powiedz, co myślisz gdy na mnie patrzysz?. .A) Odpowiedz na pytania i przytocz odpowiednie fragmenty tekstu.. Jakie twe miano?. Jak sądzisz, dlaczego określenie czasu w pamiętniku jest ważne?. W jakich okolicznościach doszło do walki między bohaterami?. Powiedz, jakie błędy popełnili Tomek i Indianin.7 KLASA - JĘZYK POLSKI ( 27- 30 IV) LEKCJA- Kiedy wybaczenie staje się przekleństwem.. Wykonaj pisemnie ćw.. Gasnącej gospodarce zadawane są codziennie nowe ciosy.. Komiks jest sekwencją rysunków, które tworzą historyjkę obrazkową, często odcinkach.. Przeczytaj wyróżnione fragmenty tekstu i powiedz, jakie emocje towarzyszyłybabci podczas rozmowy z Agnieszką i Antkiem..

Zastanów się, jakie emocje i myśli w Tobie wywołuje.

Adam Mickiewicz, Dziady, cz. IV (fragmenty) KSIĄDZ Skąd przychodzisz tak nierano?. Jakim językiem napisana jest ta karta z pamiętnika?. - Widzom pokazów filmowych towarzyszyły następujące emocje:Funkcja FRAGMENT.TEKSTU jest przeznaczona do używania z językami o zestawach znaków jednobajtowych (SBCS), natomiast funkcja FRAGMENT.TEKSTU.B — do używania z językami o zestawach znaków dwubajtowych (DBCS).. … tekst "Wędrowcy" Joanna Papuzińska (fragment) w miniony piątek nasza drużyna siatkarska wygrała pierwszy zacięty pojedynek.. Przeczytaj tekst "Wszystko jest inaczej!". POMOCY !. Odpowiedz w formie "słoneczka".. … tekst "Wędrowcy" Joanna Papuzińska (fragment) w miniony piątek nasza drużyna siatkarska wygrała pierwszy zacięty pojedynek.. Powiedz, jakie rodzaje wolności zostały Polakom odebrane.Przeczytaj uważnie tekst, a następnie odpowiedz na pytania które znajdują się poniżej.. Kto jesteś?. Strajki, gotowość strajkowa, akcje protestacyjne stały się normą.Bill Watterson "Calvin i Hobbes" (fragmenty) .. zad.2 str.77 Przeczytaj tekst 'Zdrady i nawrócenia ' oraz fragment Księgi Izajasza o odpowiedz : dlaczego lud Przymierza domagał się króla ?. Swoje spostrzeżenia możesz notować .. Zaznacz w utworze słowa kluczowe i istotne fragmenty tekstu.. Kiedy się tobie przypatruję z bliska..

Odpowiedz na pytanie do tekstu.

EmocjePrzeczytaj wiersz i zapisz swoje pierwsze wrażenia po lekturze.. Przeczytaj tekst pt. - To znaczy, że ja nigdy nie będę mogła ro…2.. •Jakie tematy podejmują rozmówcy?. - Przeczytaj O autorze s. 185.. Jakie znaczenie mają dla niego pewne zdarzenie, przedmiot, inni ludzie.. Dorobek wielu pokoleń, wzniesion z popiołów polski dom nie ulega ruinie.. Czym różni się szwedzka szkoła od tej, do której .Zadanie dotyczące tekstu "Wspomnienia wojenne (fragment)" 4. Podaj w punktach porządek uniwersyteckiego zebrania.. Przed czym przestrzegał Samuel ?. Jak sądzisz, dlaczego określenie czasu w pamiętniku jest ważne?. Przeczytaj fragment O wyższym człowieku autorstwa Fryderyka Nietzschego.. Nazwij emocje zebranych towarzyszące każdej jego części.. - Wydobądź z tekstu i uporządkuj w formie mapy mentalnej informacje o .. Narysuj tyle, ile uda Ci się zapełnić Uczucia i emocje CalvinaPrzeczytaj fragment pamiętnika Dorotki i odpowiedz: Kiedy dziewczynka pisała o przedstawionych wydarzeniach?. Kiedy się tobie przypatruję z bliska.. - Opisz swoje pierwsze wrażenia związanych z lekturą.. Powiedz, mój bracie, jakiegoś ty rodu?Jakie miejsca są przywołane w tekście, zapisz je w zeszycie: Arktyka, biegun północny, Longyearbyen,Spitsbergen .. Powiedz jakie cechy charakteru pomogły Jaśkowi osiągnąć cel.. Odwołaj się do odpowiednich fragmentów tekstu oraz sposobu ukazania chłopca na poszczególnych ilustracjach.. Przedstaw różne przejawy niewoli, o których jest mowa w tekście.. Adam Mickiewicz, Dziady, cz. IV (fragmenty) KSIĄDZ Skąd przychodzisz tak nierano?. Przeczytaj odpowiednie fragmenty tekstu.. Nie jestem młody niech was smukłość mego ciała nie zwodzi ani tkliwa biel szyi ani jasność otwartego czoła ani puch nad słodką wargą ni śmiech cherubiński ni krok elastyczny Nie jestem młody niech was moja niewinność nie wzrusza ani moja czystość .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 2 a, b w podręczniku (P 2ab/268).. Do czego wzywa przez proroka Izajasza ?- Przeczytaj tekst Koleje losu s. 185.. Słowa: "emocja" i "uczucie" są czasem stosowane jako synonimy, a jednak naukowcy podkreślają, że mają inne znaczenia.. - Przeczytaj Fragmenty lektury s. 186-187.. Żaden żebrak nie poprosił go o miedziaka, żadne dziecko nie spytało o godzinę, żaden mężczyzna czy kobieta w całym życiu Scrooge'a nie zapytali go o drogę.Przeczytaj fragment powieści "Tomek na wojennej ścieżce" Alfreda Szklarskiego.. Źródło 1.. Określ elementy świata przedstawionego 4.. - Niezwykłość książki Schmitta polega na zderzeniu bohatera dziecięcego z problematyką śmierci.. Kto jesteś?. Co znaczy tytuł książki Poza horyzonty.przeczytaj fragment tekstu i odpowiedz : ojakim wydarzeniu z najnowszej historii Polski jest mowa wybierz odpowiedż.. Zapisz odpowiedzi tutaj lub w zeszycie.Przeczytaj fragment pamiętnika Dorotki i odpowiedz: Kiedy dziewczynka pisała o przedstawionych wydarzeniach?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt