Opowiadanie jak szewczyk dratewka wykonał drugie zadanie czarownicy

Pobierz

Pewnego dnia Szewczyk Dratewka doszedł do krainy w której znajdował się duży zamek w którym był dom czarownicy.. Pamiętaj, że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech rzeczy.. Zapadła noc i stracił już nadzieję, gdy usłyszał dziwny odgłos.. - Wyłowić złoty kluczyk ze stawu.. Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.. Szewczyk zdobył informacje na.. - Wysprzątać zamek.. krótkim czasie mak leżał na jednej kupce, a piasek na drugiej.. Szczęśliwy młodzieniec mógł spokojnie iść spać.. Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie o tym , jak Szewczyk Dratewka wykonał następne zadanie czaroenicy.. Mak był idealnie oddzielony od piasku.Wtedy wysłała szewczyka nad jezioro i kazała mu znaleźć złoty kluczyk8.. "Jak ktoś może tutaj cokolwiek znaleźć" - pomyślał.Pewnego dnia Szewczyk Dratewka doszedł do krainy w której znajdował się duży zamek w którym był dom czarownicy.. Co miał zrobić szewczyk, aby wykonać trzecie zadanie .Szewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych.. Szewczyk dotarł w końcu do miasteczka, w którym była wieża, a w niej uwięziona królewna.. Drugie zadanie to było szukanie klucza w stawie i kaczki które mu wcześniej podziękowały za to że je nakarmił pomogły mu w tym.jak Szewczyk dratewka wykonal drugie zadanie.. a) jaskółki b) myszki c) mrówki 7.. Na ten pogląd ma wpływ luźna przeważnie struktura tej wypowiedzi oraz fakt, że opowiadający (narrator) sam decyduje, które elementy opowiadania podać szerzej, które tylko .Szewczyk dratewka był u Janiny Porazińskiej i nie było tam smoka tylko czarownica, która więziła królewnę - to zupełnie inna bajka, która powstała w XXwieku, a ta legenda, o smoku wawelskim, jest znacznie starsza!.

Napisz opowiadanie o tym jak Szewczyk dratewka wykonał kolejne zadanie czarownicy.

Pamiętaj , że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech częścDratewka nakarmił ptaki, które ucieszone, zajadały ze smakiem.. Dratewka podziękował mrówkom, oparł się o pusty kosz i zasnął.. JuliaKarwowska.. Stała tam olbrzymia wieża, a w niej uwięziona była piękna królewna.. duży zamek w którym był dom czarownicy.. Zrozpaczony i zasmucony tym szewczyk, ujrzał płynącego właśnie po stawie wielkiego kaczora.Witam potrzebuje pomocy w napisaniu , krótkiego opracowania o tym jak Szewczyk Dratewka wykonał drugie zadanie czarownicy.. zapytał: anonim | 31-10-2015 18:26 0Opowiadanie stanowi jedną z najczęściej wybieranych przez uczniów form wypracowań.. Szewczyk zdobył informacje na temat czarownicy i okazało się że uwięziła piękną dziewczynę i już wielu próbowało ją uwolnić ale każdy zginął.. Odpowiedz Usuń Tym razem Dratewka miał odnaleźć złoty kluczyk, który piękna panna zgubiła w stawie podczas kąpieli.. Dawno temu żył sobie młody szewczyk - Dratewka.. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.. Szewczyk Dratewka był biedny jak przysłowiowa mysz kościelna.. Zrozpaczony szewczyk Dratewka już po godzinie zrozumiał, że nie ma szans na wykonanie tego zadania.. Ile panien siedziało w komnacie?.

Co miał zrobić szewczyk, aby wykonać drugie zadanie czarownicy?

a) raki b) kaczki i ryby c) pies 9.. Wędrował długo i odwiedził wiele nieznanych mu wcześniej miejsc, aż natrafił na leśna polanę, na której stał dom.. Czarownica zgodziła się ale kazała mu wykonać zadania.Czarownica zgodziła się ale kazała mu wykonać zadania.. Z góry dziękuję za pomoc.Przebierz, zanim błysną zorze - powiedziała czarownica i zamknęła drzwi na klucz.. Zalepił drzewo (ul ) przed dzikami Oczekuję podziękowania.. Kto pomógł szewczykowi w wykonaniu drugiego zadania?. Wtedy na pomoc przybyły mrówki.. Co miał zrobić szewczyk, aby wykonać drugie zadanie czarownicy?. Po ujrzeniu jeziora Szewczyk był przerażony.. Pokonanie Złej Czarownicy i uratowanie królewny.. Dom wyglądał niezwykle tajemniczo i Dratewka od razu domyślił się, że musi w nim mieszkać czarownica.Napisz krótkie opowiadanie z podanymi wyrazami 2011-02-08 17:09:38 Napisz opowiadanie jak powstała pieśń ( krótkie ) :* 2013-05-26 22:45:20 Napisz krótkie opowiadanie z zaimkami 2013-12-13 14:54:48Na czym polegało pierwsze zadanie czarownicy?. Szewczyk pomyślał, że wykonanie zadania zajęłoby mu rok, i zasmuciła się.. 2021-11-25 10:19:19 Strony z epodrecznikami 2021-11-22 20:08:47; Zinterpretuj zakończenie przedstawionej historii czego symbolem jest okrągły bochenek chleba 2021-11-18 16:59:28; Pytanie odnośnie sprawdzianu z Biologii temat (Samożywność) 2021-11-18 14:44:22 Test z historii Historia Wokół Nas klasa 4 .Baśnie naszego dzieciństwa: Szewczyk Dratewka..

jak Szewczyk dratewka wykonal drugie zadanie.

Co stało się z czarownicą po uwolnieniu panny?. Na oddzieleniu piasku od maku.. I znów karą za niewykonanie zadania było ścięcie głowy.. Pewnego dnia Szewczyk Dratewka doszedł do krainy w której znajdował się.. temat czarownicy i okazało się że uwięziła piękną dziewczynę i już wielu.Szewczyk Dratewka chcąc ocalić Księżniczkę przed złą Czarownicą podjął się szeregu różnych zadań.. Między innymi musiał odnaleźć zagubiony, złoty kolczyk Panny w jeziorze.. Pierwsze co musiał zrobić to oddzielić mak od piasku i trzeba było zrobić to zanim przyjdzie ranek, bo go zabije.. Aby uratować dziewczynę należało wykonać w całości trzy specjalne zadania wymyślone przez złą czarownicę.Napisz krótkie opowiadanie o tym jak szewczyk dratewka wykonał drugie zadanie.. a) napisać list b) wysprzątać zamek c) wyłowić złoty kluczyk ze stawu 8.. Wytężył wzrok i zobaczył jak przez szparę w drzwiach wchodzą mrówki.Po długiej i ciężkiej wędrówce szewczyk Dratewka dotarł do niewielkiego miasteczka.. Staw był jednak olbrzymi i trudno byłoby znaleźć w nim maleńki kluczyk.. a) raki b) kaczki i ryby c) pies 9.Szewczyk Dratewka i zła czarownica Autorzy: Uczniowie klasy drugiej Rok wydania: maj 2016 Książeczka w formie prezentacji jest efektem projektu edukacyjnego pt. "W krainie książek" realizowanego przez kl. II w ramach rządowego programu "Książki naszych marzeń"Proszę o pomoc..

Kto pomógł szewczykowi w wykonaniu drugiego zadania?

iedak był z niego a biedak!. Na zjedzeniu 100 pączków.. pamietaj ze powinno sie składac sie z 3 czesci ;jak to sie zaczeło ;co sie wydarzyło ;jak to sie skonczyłoNapisz krótkie opowiadanie o tym jak Szewczyk Dratewka wykonał następne zadanie czarownicy .. - Napisać list.. Było to drugie zadanie Szewczyka.. Odpowiedź.. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja.. Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę.Miałam takiego fajnego faceta z super branży zniszczyła wszystko mi kumpela której nie nawidzę.Jak go odzyskać a tak chciał ze mną!. a) odeszła w siną dal b) pękła ze złości c) przemieniła się w ptaszysko 11.. Jak rozebrać zdanie?. Szedł raz Dratewka wielkim lasem, zobaczył pod sosną rozrzucone mrowisko.. Odpowiedź Guest.. Co miał zrobić szewczyk, aby wykonać trzecie zadanie czarownicy?Janina Porazińska "Szewczyk Dratewka" Żył sobie raz szewczyk Dratewka.. Szewczyk zdobył informacje na temat czarownicy i .Dla czarownicy było to wielkim zaskoczeniem, ale postanowiła dalej sprawdzić Szewczyka i dać mu drugie zadanie do wykonania.. Zapukał do wrota zamku i kazał czarownicy uwolnić dziewczynę, bo ma zamiar się z nią ożenić.. Pewnego dnia szedł przez las i zobaczył zniszczone mrowisko i biegające wokół niego przerażone mrówki.Pewnego razu Szewczyk Dratewka wybrał się na wędrówkę po lesie.. Ubrany w liche odzienie, zniszczone skórzane buty mając za jedyne pożywienie suchą kromkę chleba przemierzał świat w poszukiwaniu zarobku.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Szewczyk Dratewka .. Szewczyk Dratewka zasłyszał, że żeby uratować panienkę, należy wykonać zadania wymyślone przez złą czarownicę.Napisz krótkie opowiadanie jak szewczyka dradewka wykonała trzecie zadanie czarownicy plis potrzebuje na jutro daje naj.. Question from @Krzysztofdulkow - Szkoła podstawowa - Polski SearchDratewka miał do rana oddzielić mak od piasku.. Na oddzieleniu ziarna od plew.. Do północy udało im się oddzielić mak od piasku.. Musi niedźwiedź, któryNie ma to jak samemu próbować rozwiązywać zadania!. Dzieje się tak dlatego, że uważane jest za formę najłatwiejszą..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt